W grudniu 2018 ukazała sie debiutancka płyta tria Willie Mae Unit "Pampa", wybrana płytą Roku w ankiecie Blues Top 2018. Na stronie www zespołu posłuchasz fragmentów utworów i dowiesz się, gdzie płytę kupić.

Płytę znajdziesz również na Spotify:
https://open.spotify.com/album/77darj7qW7MPYWBmX1j2Vw"Soap Bubble Tune" - Jędrzej solo na gitarze National Tricone Style 1 z roku 1929:Solowa płyta Jędrzeja, "Shortsighted", posłuchaj fragmentów utworów:

-Intro/Triolian March
-Sobie a Muzom
-Makijazz
-Zielona Piosenka
-Shortsighted
-Wodospady
-Kubik's Breakdown
-Wielka Góra
-Diver In The Bottle Part I
-Waga
-Ptaki
-Diver In The Bottle Part II


Recenzje płyty "Shortsighted":

"[...]Ta płyta zadziwia każdą nutą. Przepiękna i wirtuozersko wykonana kompozycja "Ptaki" to jeden z najmocniejszych punktów płyty. To całkowicie uniwersalne instrumentalne granie nie obarczone ani folkiem, ani bluesem - po prostu muzyka, która wprost z serca spłynęła na struny.
I taka jest cała płyta "Shortsighted". Nie ma w niej niemal bluesowych nut, powielanych przez tysiące gitarzystów zagrywek. To bardziej popis otwartości umysłu i uniwersalności instrumentu. Jedrzej Kubiak bez żadnego słowa opowiada świetne historie przy pomocy palców i strun. I to nie będzie jego ostatnia płyta, nie ma najmniejszej wątpliwości."
       bluesonline.pl

"[...] Jest nie tylko muzykiem, ale też lutnikiem, więc docenia wagę brzmienia instrumentu. A skoro przy brzmieniu jesteśmy, to trzeba podkreślić wysoką jakość techniczną nagranego materiału. Ze względu na bogactwo uwiecznionych detali, kompakt ten będzie szczególnie interesujący dla audiofilów.[...]"
       Miesięcznik Audio

"[...] Dwanaście utworów Kubiaka pomieszczonych na krążku udawadnia, że dobro z pewnością nie gorzej niż gitara pozwala na wyrażenie wszelkich, nawet najbardziej delikatnych emocji, że można na nim grać zwiewnie i pianissimo, ale gdy trzeba, także zdrowo przyłożyć. W rękach Kubiaka to pełnoprawny z każdym innym instrument solowy, zależny tylko do woli, wyobraźni i techniki muzyka. Poza dobro słychać tu także banjo i gitarę, na których gra ten sam pan Jędrzej, a wzajemny muzyczny dialog instrumentów stwarza dodatkową szansę na pokazanie jak bogatym brzmieniem dysponują proste, akustyczne instrumenty. [...]"
       Magazyn Muzyk

"[...]Bluesy jakie odnajdziemy tutaj to nie tylko górnolotne kompozycje i próba popularyzowania rezofonicznych instrumentów. To przede wszystkim prosty, czy obdarty z kolorowych świecidełek, muzyczny przekaz. Najszczerszy na jaki można się zdobyć. Wszystko za sprawą wyśmienicie wyważonych utworów, ujmującej podróży, w której możemy usłyszeć nie tylko amerykańską duszę.
Elementarność pozwala na łagodne interpretacje i odszukanie miejsca odpoczynku dla umęczonego muzycznego umysłu. Nie dajce się zwieść pozorom. To nie jest album prostolinijny. To krążek, którego otoczka jest surowa, ale wnętrze niezwykle bogate. Prawdziwy wachlarz różnych technik gry na gitarze pozwala na zachłyśnięcie się dźwiękiem w pełni.
Polecam bardzo gorąco. Jak często, z czystym sumieniem i ręka na sercu, jesteśmy w stanie powiedzieć, że otarliśmy się o coś doskonałego?"
       allmusictracks.blog.onet.pl

"[...]Kubiak popularyzuje gitary rezofoniczne (dobro) i tworzy z ich pomocą krótkie szkice, głęboko osadzone w tradycji, sięgające do najgłębszych źródeł bluesa (i stylistyki Ry Coodera). Trzydzieści minut spędzonych z tym materiałem to bardzo dobrze spędzony czas.[...]"
       kwartalnik Lizard

"[...]Album "Shortsighted" to 12 utworów ujętych zaledwie w 32 minutach. Nie ma co się jednak dziwić, bowiem w tym gatunku jest to optymalna długość płyty, ze względu na krótkie kompozycje. Mówiąc "gatunek" mam na myśli fingerstyle, bo jeżeli chodzi o gatunki muzyczne, to na płycie jest ich niecodzienne wręcz zróżnicowanie. Jędrzej Kubiak, używając swojego dobro, sięgnął po blues, country, brytyjski folk, jazz, new acoustic, new age, a nawet muzykę barokową. Tak duża różnorodność stylistyczna w zestawieniu z nienaganną techniką gry i znakomitą jakością nagrań stanowią największe atuty albumu.[...]"
       Magazyn Gitarzysta


"Seven Up" - Trio z Karolem Szymanowskim i Macielem Afanasjewem:

"Shortsighted" - video promocyjne płyty: